Ceny działek budowlanych w Pruszkowie, Ożarowie.

Szukając domu przez moment rozważaliśmy z mężem budowę na własną rękę. Pomijając wszystkie formalności czy poświęcony czas na dopilnowanie budowy przeraziły nas ceny działek. Często czyta się, że budowa domu jest tańsza niż kupno gotowego domu od dewelopera. Jest to prawda jeśli chodzi o samą budowę. Zapomniano tylko wspomnieć, że dla osób, które mają już działkę. 

Posiadając działkę jeśli znamy się na materiałach i potrafimy samodzielnie dopilnować ekipy budowlane można zmieścić się w ok 400 000 zł.  Schody zaczynają się jeśli nie posiadamy takiej działki tak jak ja. Ceny działek o powierzchni 500-700 m2 zaczynają się od 350 000 zł- wybierając wsie pod Pruszkowem. Jeśli będzie nam zależeć na działce bezpośrednio np w Ożarowie za taką samą działkę zapłacimy o 1000 m2 więcej – wybierając wsie pod Pruszkowem. Jeśli będzie nam zależeć na działce bezpośrednio np w Ożarowie za taką samą działkę zapłacimy o 100000 zł więcej.

Często sprzedający mają działki powyżej 1000m2 i nie chcą dzielić działek tylko sprzedać w całości przez co zyskujemy więcej podwórka, ale i cena za działkę idzie mocno w górę. Oczywiście te działki są bez mediów, co tworzy dodatkowe koszty przy  budowie, wydłuża czas. Teraz często można znaleźć działkę gdzieś w sporej odległości od “cywilizacji” . Podczas samodzielnej budowie może być tak, że będziemy mieszkać z dala od sąsiadów. 

Podsumowując cenę działki, podciągnięcie mediów, budowę domu, czas, odległości do sklepów i sąsiadów taniej wyjdzie kupić od dewelopera. Jeśli pomyślę również o formalnościach i dopilnowaniu budowy i ciągle wizyty na budowie oraz poświęcanie każdego wolnego czasu, wolę kupić gotowy dom. Niech każdy robi to co umie najlepiej. Deweloper specjalizuje się w budowie domu. W perspektywie czasu wolę weekend spędzić z rodziną i wprowadzić się już do gotowego, gdzie będę miała odpowiedni metraż, wielkość działki oraz za rozsądną cenę. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *