Dlaczego warto kupić dom na rynku pierwotnym?

Rynek pierowtny

Kupujący coraz częściej wahamy się między rynkiem pierwotnym a wtórnym. Decyzja wyboru domu uzależniona w dużej mierze jest od naszej obecnej sytuacji finansowej oraz mieszkalnej. Jeśli zależy nam na czasie i chcemy od razu się wprowadzić wybieramy rynek wtórny. Jakie argumenty przemawiają za rynkiem pierwotnym?

 

 

  1. Nowe budownictwo, nowoczesne technologie

Kupując dom z rynku pierwotnego od podstaw wiemy jakie materiały zostały użyte do budowy. Mamy pewność, że użyto najnowszych technologii. Zyskujemy pewność, że przez jakiś czas nie będziemy musieli wykonywać żadnych remontów.

    2. Możliwość własnej aranżacji od podstaw

Kupujemy gołe ściany, także mamy możliwość urządzenia domu w swoim stylu od podstaw.

    3. Brak opłat za podatek PCC

Rynek pierwotny zwalnia nas z podatku, który jest na rynku wtórnym. Pozwala nam to zaoszczędzić ok 2%. Dla przykładu dla domu o wartości 500 000 pln, opłata za PCC wynosi 10 000 PLN

    4. Sąsiedzi 

Kupując dom na sprzedaż w Pruszkowie i okolicy mamy sąsiadów o podobnym profilu – młode pary lub młode małżeństwa z dziećmi. Pozwoli to stworzyć osiedle dla osób w podobnej sytuacji finansowej oraz życiowej. 

    5. Gwarancja na dom – rękojmia dewelopera

Każdy deweloper na rynku pierwotnym daje gwarancję na uszkodzenia np. dach czy nieszczelność rynien przez ok 5 lat. 

    6. Nowe instalacje

Nowy dom z rynku pierwotnego posiada wszystkie instalacje wykonane z nowych materiałów. Mamy pewność, że nie musimy się o tu martwić przynajmniej przez kilka lat. 

    7. Nowe rozwiązania technologiczne

Rynek pierwotny to wykorzystanie technologii, które obecnie są nowe na rynku. Ułatwiają one życie dla nas, są dobre dla środowiska, pozwalają zmniejszyć rachunki poprzez zastosowanie tego co jest teraz modne – energooszczędność. 

    8. Spokojne okolice

Rynek pierwotny zazwyczaj usytuowany jest na obrzeżach miasta, gdzie mamy spokój i ciszę. Zyskujemy przez to świeże powietrze, spokój, ciszę i dużo zieleni. Dodatkowym atutem jest dobry dojazd do miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *