Dom – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Duży ogród, podwórko, dom z ładnym widokiem to marzenia moje jak i pewnie wielu Polaków. Na co zwrócić uwagę? Długo zastanawiałam się co dla mnie jest istotne i postanowiłam się tym z Wami podzielić.

W internecie często zdjęcia różnią się od rzeczywistości. Każdą budowę należy odwiedzić.

Z doświadczenia wiem, że warto sprawdzić lokalizację, dojazd do pracy, szkoły, sklepów.

Liczą się nawet drobiazgi takie jak bezpośredni dojazd do posesji. Kiepskiej jakości droga polna grozi grzęźnięciem w błocie lub śniegu, może okazać się sporym utrudnieniem dla nas.

Istotnym elementem jest otoczenie naszego nowego domu. Czy jest ruchliwa droga, czy są miejsca dla dzieci do zabawy, czy w najbliższym czasie nie będzie inwestycji, która nam będzie przeszkadzać.

Warto podzielić sobie oferty deweloperów pod względem terminu oddania. Jeśli mamy dużo czasu możemy kupić dziurę w ziemi – trochę taniej kupimy. Jeśli nam się spieszy jak np w moim przypadku, żeby nie płacić za wynajem warto poszukać dogodnego terminu domu.

Musimy dokładnie sprawdzić materiały z jakich jest:

  • dom,
  • okna,
  • drzwi,
  • stan elewacji,
  • rodzaj ocieplenia,
  • działanie instalacji,
  • jakie są media (prąd, gaz, woda, kanalizacja).

Pozwoli określić to koszty wykończenia i w przyszłości remontów. Im lepsze materiały tym później nas czeka remont.

Szukając dużo dopytywałam dewelopera co będzie w cenie, a do czego ewentualnie trzeba dopłacić.

Pamiętam, że sama bałam się, że wezmę duży kredyt a co jeśli deweloper będzie oszustem. Tam, gdzie chętnie pokazywano dokumenty, kto jest właścicielem działki, jakie są powierzchnie, jaki jest plan zagospodarowanie byłam spokojniejsza.

Oczywiście najbardziej przekonują do zakupu osoby, które już mieszkają lub kupili . Ja szukałam opinii w internecie – to akurat dzielimy na dwa, popytać znajomych rodziny czy najzwyklej w świecie wsiąść w samochód i pojechać na inne inwestycje.

To co mogę Wam doradzić z własnego doświadczenia. Podejmijcie decyzję z chłodną kalkulacją. Wszystkie za i przeciw na kartce.  Zobaczcie domy na dniach otwartych i nie bójcie się zadawać pytań:) Mam nadzieję, że i Wam się uda:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *