Mieszkanie w Warszawie czy dom pod Warszawą koszty

Kupno dom na sprzedaż w Pruszkowie czy Ożarowie czy okolicach „własnego gniazdka” często spędza niejednemu sen z powiek. Na co zwrócić uwagę? Czy lepiej mieszkać w Warszawie czy w małej miejscowości pod Warszawą?  Dom na sprzedaż Pruszków Domy na sprzedaż Pruszków i okolice  Dom na sprzedaż Ożarów mazowiecki  Domy na sprzedaż piastów 

Domy pod Warszawą – Mieszkania na sprzedaż

mieszkania na sprzedaż Warszawa

W Polsce utarło się przekonanie, że kupno domu pod Warszawą ( Pruszków, Ożarów Mazowiecki i okolicach) jest sporym wydatkiem na, który nie stać “przeciętnego Kowalskiego”. Wcale się z tym nie zgodzę. Sprawdzę jak kształtują się ceny na rynku nieruchomości.  Wpływ na ostateczną cenę będą miały: metraż, standard wykonania oraz lokalizacja. Dom na sprzedaż Pruszków Domy na sprzedaż P

Na początek zobaczyłam mieszkanie w Warszawie na Mokotowie, gdzie ceny kształtują się od ok. 9 000 tys za metr2. Mieszkanie 75 metrowe wyniesie nas 675 000 zł. W takim metrażu zyskamy 3 pokoje, kuchnie, łazienkę. Do tej ceny należy doliczyć jedno miejsce postojowe, gdzie koszt to ok 20 000 zł. Łączny koszt dla dewelopera to ok 695 000 zł.

Segmenty pod Warszawą

Wykończenie oraz wyposażenie mieszkania o takim metrażu wyniesie nas od 70 000 do 130 000 zł. Cena uzależniona jest od standardu w jakim chcemy wykończyć i wyposażyć mieszkanie. Co miesiąc należy uwzględnić opłatę za czynsz ok 700 zł oraz rachunki ok 300 zł.

Mieszkanie w warszawie
Mieszkanie na sprzedaż Warszawie

Podsumowując łączny koszt zakupu mieszkania z wykończeniem wyniesie 815 000 zł. Co miesiąc oprócz raty kredytu hipotecznego należy doliczyć czynsz (około 700 zł/miesiąc)  oraz opłaty licznikowe. Jest to sporo zwłaszcza, że nie będzie własnego ogródka czy miejsca dla dzieci.

 

 

Decydując się na dom od dewelopera próbowałam znaleźć lokalizację oddaloną zaledwie kilka km od Warszawy z dobrym dojazdem na Mokotów. Wybór jest spory:dom na sprzedaż: Pruszków, Domaniew, Ożarów Mazowiecki, Piastów. Ceny domów zależą od metrażu oraz lokalizacji.

W Pruszkowie: dom w cenie ok. 6000 zł, natomiast w Domaniewie od ok.4000 zł. Interesował mnie dom ok 130m z 5 pokojami uzyskujemy ceny w granicach 520 000 zł do 780 000 zł. Wykończenie i wyposażenie pod klucz to od ok. 80 000 do 150 000 zł w zależności od standardu.

Dodatkowo do domu przynależy ogródek o powierzchni od 300m2 do 500 m 2 oraz garaż i dodatkowe miejsce parkingowe przed domem. Do kosztów miesięcznych należy uwzględnić rachunki ok. 300 zł oraz podatek roczny ok. 130 zł.

Podsumowując łączny koszt domu z wykończeniem ok 700 000 zł. Poza kredytem hipotecznym należy uwzględnić rachunki oraz raz w roku podatek od nieruchomości. Dom na sprzedaż Pruszków Domy na sprzedaż Pruszków i okolice  Dom na sprzedaż Ożarów mazowiecki  Domy na sprzedaż piastów 

Z powyższych obliczeń wynika, że lepiej dla mnie opłaca się segment pod Warszawą. Zyskuje w tej cenie nie tylko większy metraż, ale również ogródek, miejsce na dwa samochody oraz własną przestrzeń niezakłóconą przez sąsiadów z piętra. Szukając wymarzonego domu zwracałam uwagę na małe miasta, (szukałam domy na sprzedaż Pruszków i okolice, Ożarów Mazowiecki), które dopiero zaczynają się rozrastać i deweloperzy zabudowują je nowymi, funkcjonalnymi segmentami / domami bliźniaczymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *