Gdzie warto zamieszkać? Ranking miejscowości pod Warszawą 

Chciałam mieszkać blisko Warszawy, ponieważ tutaj jest najwięcej pracy i dużo atrakcji do spędzania czasu wolnego. Powstało pytanie, którą podwarszawską miejscowość wybrać zamiast mieszkania na sprzedaż Warszawa.

Decydując się na wyprowadzkę musiałam uwzględnić kilka rzeczy:

 • odległość do Warszawy,
 • dojazd samochodem,
 •   dojazd autobusem
 • bliskość sklepów, szkoły, przedszkoli,
 • jakie są atrakcje dla nas i dzieci.

Często bywa tak, że dojazd z granicznych części Warszawy zajmuje więcej czasu niż z miejscowości pod Warszawą. Białołęka jest rozwijającą się dzielnicą Warszawy ma tańsze domy niż w centrum Warszawie.Dla mnie zawsze było koniec świata, ale niektórym się podoba. Ile zapłacimy?

 • Za 130 m dom zapłacimy 680 000.
 • Duża dostępność sklepów, szkół, przedszkoli
 •  Dojazd do centrum Warszawy jest ciężki, ponieważ nie ma szybkich połączeń jak metro. Samochodem spędza się ok 40 minut na podróży.

Kolejną dzielnicą szybko rozwijającą się jest Wawer. Tutaj również są to obrzeża Warszawy.

 • Za 130 m płacimy 650 000 złotych.
 • Wawer jest trochę gorzej rozwinięty jeśli chodzi o sklepy, centra handlowe czy żłobki, przedszkola.
 • Dojazd do centrum samochodem zajmuje ok 45-50 minut.
 • Ułatwieniem jest szybka kolej mazowiecka, która umożliwia w 20 minut dostać się do Warszawy. 

Wiele podwarszawskich miejscowości cieszy się dużym powodzeniem.  Dla mnie i dla osób, które chcą założyć rodzinę i wychować w spokojnych miejscowościach i bezpieczniej niż w wielkim mieście jest to genialne rozwiązanie. 

Nieoficjalnie mówi się, że to południowo-zachodnie obszary podwarszawskie są aktualnie najbardziej atrakcyjnymi do zamieszkania. Ma to związek z bliskością centrum stolicy oraz licznymi drogami, autobusami czy szybkimi kolejami mazowieckimi.

Mieszkania na sprzedaż Pruszków

Wśród najlepszych miejscowości podwarszawskich najchętniej wymienia się Nadarzyn, mieszkania na sprzedaż Pruszków oraz okoliczne miasta i wsie. W 2011 powiat pruszkowski znalazł się na 19. miejscu w Polsce pod względem wpływów z podatków. Powiat piaseczyński poradził sobie jeszcze lepiej, był14

Mieszkania na sprzedaż

Kolejność najczęściej wybieranych miejscowości:

 1. Pruszków, (dobra komunikacja (SKM, WKD) ok 20 min do centrum Warszawy, sklepy, wydarzenia kulturalne, ceny nieruchomości domów 130 m za 570 000 złotych)
 2. Piaseczno, (sklepy, wydarzenia kulturalne, słaby dojazd autobusem ok  30 min do centrum Warszawy, wysokie ceny dom 130 m za 660000 złotych)
 3. Marki, ( sklepy, słaby dojazd, przystępne ceny)
 4. Nadarzyn, ( sklepy, słaby dojazd, przystępne ceny)
 5. Legionowo, (sklepy, słaby dojazd, przystępne ceny)

Z moich doświadczeń wynika, że jeśli któraś miejscowość wpadnie nam w oko a nie będzie nas na nią stać radzę pojeździć do okolicznych wsi oddalonych o 3-4 km i zobaczyć tam nieruchomości. Może wtedy ceny i okolica mile nas zaskoczą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *