Ile kosztuje kredyt za mój dom 

dom na sprzedaż w Pruszkowie i okolicach

Decydując się na dom trzeba skrupulatnie przeliczyć swoje wydatki. Po wstępnej analizie u doradcy kredytowego określił naszą zdolność na 900 000 zł. Byliśmy zachwycenie, że mamy aż tyle domów do obejrzenia w tych cenach.

Nasz zapał ostudził się kiedy zastanowiliśmy się czy chcemy kupić aż tak drogi dom. Nasze miesięczne wydatki nie były w końcu tak małe. Nie mogliśmy przecież wydawać co miesiąc wszystkiego na kredyt i żyć miłością. Wróciliśmy do doradcy po określeniu na ile nas stać miesięcznie przeznaczyć na ratę hipoteki.

Doradca przeliczył nam dwie opcje:

  1. 600 000 zł
    • Odliczając wkład własny kredyt będzie na kwotę 540 000 zl. Zakładając, że weźmiemy na 30 lat rata wyniesie nas 2500-2700 zł w zależności od banku. Jest to optymalna rata z racji tego, że w domu nie będzie czynszu. 
  2. 700 000 zł 
    • Odliczając wkład własny kredyt będzie na kwotę 630 000 zł. Oczywiście tutaj również przeliczenie na 30 lat. Wtedy miesięcznie na ratę musimy przeznaczyć 2900-3100 zł.

Różnica w jednym miesiącu to 400 zł. Jest to kwota, którą miesięcznie można wygospodarować. Poszłam trochę dalej i przeliczyłam sobie to po 30 latach i wyszło, że będę miała dom droższy o 144000 zł po tym czasie.

Uwzględnialiśmy obie opcję , natomiast w pierwszej kolejności szukaliśmy w granicach 600 000 zł i okazało się, że za tą cenę jest sporo ładnych domów, które spełnia nasze wymagania. Nie ma co na siłę brać nie wiadomo jaki kredyt i denerwować się czy starczy nam z miesiąca na miesiąc. Można mieć kredyt z niższą ratą i również cieszyć się swoim domem bez zbędnego denerwowania się o finanse.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *