Jak okolica wpływa na wartość nieruchomości

Szukając domu zastanawiałam się jaka okolica będzie dla mnie najlepsza. Szukałam czegoś co spełni moje oczekiwania.Wybór odpowiedniego domu to spore wyzwanie. Każdy kto szuka coś dla siebie bierze pod uwagę jak będzie wyglądało sąsiedztwo.

Im atrakcyjniejsza okolica tym ceny były wyższe. Jest kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę.

  1. Ruchliwa droga czy dom na uboczu Pruszkowa

 Warto przeanalizować także to czy dany budynek mieści się przy ulicy czy na uboczu oraz to gdzie wychodzą okna: na podwórze czy też na ruchliwą ulicę. Oczywiście dla osób mających rodzinę jak ja będzie atrakcyjniejsze tam gdzie będzie spokojnie na uboczu. Nie będę się martwić, że dziecko może wybiec mi na ulicę.  

  • Dostępność sklepów, szkół

Ważnym aspektem okolicy jest dostępność sklepów, szkół, przedszkoli. Oczywiście idealnie jest jeśli jest to w odległości kilku kilometrów. Mieszkając za blisko szkoły trzeba liczyć się z korkami w godzinach odwożenia dzieci na lekcję oraz parkowaniem gdziekolwiek, żeby zaprowadzić dziecko i wrócić. 

  • Dojazd

Na cenę mieszkania wpływa jego położenie umożliwiające szybki dojazdu do głównych dzielnic miasta. Decydując się na dom na sprzedaż w Piastowie i okolicach ważne jest jaki będzie dojazd samochodem ale również autobusem czy inna komunikacją. 

  • Na lokalizację warto patrzeć perspektywicznie

Jeśli w danej miejscowości nie widzę jakiegoś potencjału nie znaczy, że nie będzie go za kilka lat. Warszawa się rozrasta w każdą stronę. Deweloperzy wybierają coraz bardziej oddalone tereny. Jeśli już jeden deweloper pokusił się o tą lokalizację to znaczy, że wkrótce będzie się ta miejscowość rozbudowywać. Można popytać mieszkańców czy w ciągu 3 lat nastąpiły zmiany i jakie. Teraz dużo gmin korzysta z dofinansowań. Może w tym roku nie jest to najatrakcyjniejsza lokalizacja, ale za 3 lata będzie i wtedy będę żałować, że takiego aspektu nie wzięłam pod uwagę.

 

Oczywiście na cenę składa się też wiele innych czynników. Zanim kupię dom warto poświęcić więcej czasu. Pojechać zobaczyć inwestycję i pojeździć po okolicy. Zobaczyć sklepy, świetlice, autobusy, sąsiedztwo i dojazd do większego miasta. Przede wszystkim jeżdżąc tak po okolicy zobaczę jak się czuję w tej miejscowości. Nie można tylko rozumem wybierać domu. Ma być praktyczny i służyć wiele lat ale jako kobieta też potrzebuję zobaczyć swoje odczucia subiektywne:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *