Kupno domu w Pruszkowie – Rynek Pierwotny czy wtórny?

dom w Pruszkowie i okolicach

 Kupując dom w Pruszkowie i okolicach często mamy dylemat czy wybrać pomiędzy rynkiem pierwotnym czy rynkiem wtórnym. Co będzie lepsze i tańsze?

 

Dom w Pruszkowie i okolicach jest tańszy w cenie początkowej kupując od dewelopera. Domy z drugiej reki o podobnych gabarytach i atrybutach są droższe często o kilkaset tysięcy złotych. Do ceny rynku pierwotnego należy dodać wykończenie od podsraw. Własne aranżacje, wystrój, każdy szczegół jest Nasz. Rynek wtórny ma wykończenie i w naszej kwestii jest umeblowanie. Rzadko można kupić rynek wtórny do wprowadzenia się. Zazwyczaj trzeba przygotować się na dodatkowe wydatki. Ruszając jedną rzecz do poprawy okazuje się, że możemy natknąć się na niespodzianki.  Wykończenie domu przez „poprzedniego” właściciela podnosi cenę domu, jak również generuje znacznie wyższe koszty remontu w celu dostosowania go do Naszych upodobań, i gustów. Tracimy wtedy czas na demontaż. 

Deweloper gwarantuje dom zbudowany z najnowszych technologii i nowoczesnych materiałów. Jest to dość istotny element, podczas utrzymania stanu technicznego domu. Domy z rynku wtórnego stoją najczęściej kilka – kilkanaście lat. Może to generować sporo kosztów podczas remontu. Nikt nie daje gwarancji, tak jak deweloper. Jest to ryzyko, które nie zawsze się opłaca. Z powodu przestarzałych technologii domy z drugiej ręki generują dużo wyższe koszty ogrzewania w sezonie grzewczym. 

Dom kupiony od dewelopera, zapewnia nam w większości sąsiedztwo, o zbliżonym profilu, tj. młode małżeństwa, rodziny z dziećmi. Domy z rynku pierwotnego, bardzo często są usytuowane w miejscach cichych, na obrzeżach miast. Domy kupione z drugiej ręki, zapewnią nam informacje o okolicy oraz zadowoleniu ludzi, czy opiniach o innych mieszkańcach od przyszłych sąsiadów. Charakteryzują się również zróżnicowanym profilem lokatorów, od młodych małżeństw, po osoby starsze. Rynek wtórny jest usytuowany w centrum miasta lub okolicach. Dojazd czy miejsce do zaparkowania staje się wyzwaniem w godzinach szczytu. Dom od dewelopera jest przeznaczony tylko dla nas bez poprzednich historii właścicieli. Sami nadajemy “nowe życie” i wygląd domu. Tworzymy swój własny kąt od podstaw.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *