Projekt domu na sprzedaż w Pruszkowie– jak wybrać najlepszy rozkład pomieszczeń?

Kupując dom na sprzedaż w Pruszkowie i okolicach długo się zastanawiałam jaki rozkład pomieszczeń będzie dla mnie najlepszy. Wiadomo, każdy szuka czegoś innego. Przeglądając ogłoszenia zaczęłam się gubić w swoich wizjach. Siadłam wieczorem i narysowałam sobie na kartce jak miałby wyglądać ustawienie domu. Każdemu to polecam zrobić to samo. Ważne jednak, by zadbać o funkcjonalną przestrzeń.

Dom najlepiej podzielić na strefy ogólnodostępne (salon czy przedpokój) i prywatne (np.sypialnie). W każdym domu powinien być wiatrołap/przedpokój w którym będzie duża szafa na ubrania i buty. Kuchnie chciałam zawsze otwartą z salonem, żeby nie ograniczać sobie miejsca i przestrzeni. Każdy szuka domu pod swoje gusta i  ilości osób w rodzinie. To decyduje o ilości pomieszczeń w domu. Ja poszukuję domu z 3 pokojami i miejscem na garderobę. Dla męża najistotniejszym miejscem jest garaż – chyba jak dla każdego faceta:D

  Co prawda to moje upodobania każdy ma inne, natomiast jest kilka elementów, które są istotne. Na pewno muszę wiedzieć, które ściany to ściany nośne i można je w razie potrzeby zmienić. Istotnym elementem każdego domu na pozór jest przedpokój. Musi mieć łatwy dostęp do kuchni, schodów, łazienki. To kluczowy element każdego domu. To praktycznie przedpokój moi goście będą widzieć jako pierwszy wchodząc do domu.

Kupując nieruchomość i oceniając plan mieszkania, zwróćmy uwagę na rozplanowanie pomieszczeń, czy jest ono funkcjonalne? Prawidłowe zasady rozplanowania mieszkania są następujące:

– Pokój dzienny powinien znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie strefy wejściowej;

– Kuchnia w mieszkaniu powinna być zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie pokoju dziennego;

– Dobrym rozwiązaniem w planie mieszkania jest usytuowanie małej toalety przy strefie wejściowej;

– Sypialnie powinny być skupione w jednej strefie;

– Jeśli decydujemy się na układ pomieszczeń w mieszkaniu w amfiladzie, pokojem przechodnim powinien być pokój dzienny, nigdy sypialnia;

– Łazienka powinna być zlokalizowania przy sypialniach;

Mój dom ma być piękny dla mnie i dostosowany do mojego stylu życia i potrzeb funkcjonalnych. Pewnie i ja przeoczyłam istotne szczegóły, które z czasem wyjdą, ale myślę, że warto podzielić się swoimi przemyśleniami, żeby każdy mógł wybrać coś dla siebie co jest dla niego istotne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *