Wkład własny z roku na rok coraz wyższy? Kiedy warto kupić?

dom na sprzedaż w Pruszkowie i okolicach

Własny dom to poważne zobowiązanie. Ceny domów na sprzedaż w Pruszkowie i okolicach również często się zmieniają

 

Banki coraz to wprowadzają nowe obwarowania odnośnie kredytów hipotecznych. Największe zmiany najczęściej dotyczą programów rządowych lub wkładu własnego. Ciągłe zmiany w kredytach hipotecznych sprawiają, że coraz częściej nie wiemy kiedy należy pomyśleć o własnym domu. Nie wiadomo czy czekać na jakąś pomoc rządową czy rozglądać się samemu za domem. 

Nowy rok 2020 zwiastuje nowe zmiany w kredytach hipotecznych. Jak zawsze zmiany dotyczą dwóch rzeczy, oprocentowania oraz wkładu własnego. W poprzednim roku 2019 wystarczyło mieć 10 % wkładu własnego. Co prawda banki narzucały opłaty dodatkowe za niski wkład własny ale przy 600 000 zł wystarczyło 60 tysięcy i można było wybierać spośród ofert wielu banków. Oprocentowanie było zmienne przez cały okres umowy. 

W roku 2020 coraz więcej banków będzie wymagało 20 % wkładu własnego. Co prawda znajdziemy banki, które będą od nas chciały tylko 10%-15%, natomiast trzeba się liczyć z dodatkowymi opłatami i produktami oferowanymi przez bank. 

Kiedy najlepiej się decydować ?

Ciężko jednoznacznie stwierdzić, ale najlepszym oczywiście momentem jest –  kiedy znajdziemy dla siebie idealny dom na sprzedaż w Pruszkowie i okolicach. Jeśli chodzi o sytuację na rynku – domy cały czas drożeją. Warto kupować jak najszybciej, żeby później nie przepłacić za tą samą nieruchomość. Jeśli chodzi o sytuację z wkładem własnym – niestety zmiany już powoli następują. Trzeba skontaktować się ze swoim  doradcą kredytowym w których bankach jest najniższy wkład własny, gdzie mamy najwyższą zdolność oraz gdzie najlepiej nam się opłaca. Dodatkowe zmiany w kredytach wejdą do kwietnia tego roku. Do tego momentu warto znaleźć dom i złożyć wniosek o kredyt hipoteczny.  Dobrą opcją jest również odwiedzenie banków spółdzielczych, które często pomijamy, jak już bierzemy kredyt zadbajmy o to aby był on jak najlepszy dla nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *