Domaniew – domy na sprzedaż Ożarów Mazowieckie.

 Domaniew jest to wieś w województwie mazowieckim w gminie Brwinów, znajdującym się w powiecie Pruszkowskim.  Najstarsze zapiski, które znalazłam sięgają roku 1326.Do czerwca 1841 wieś Domaniew należała do gminy Żbików, która potem została odłączona. W 1975-1998 należała administracyjnie do województwa warszawskiego.

Domaniew położony jest w północno-zachodniej części Brwinowa. Do Warszawy mam 15 km. Sołtysem we wsi jest p. Wioleta Badurek. Obecnie w Domaniewie mam ok 327 osób sąsiadów. Liczba ta stale rośnie. Dojazd do Warszawy jest bardzo dobry. Do A2 w kierunku Warszawy i Poznania mam ok 4 km,a do drogi wojewódzkiej 701 zajmuje kilka minut.  Stąd coraz większe zainteresowanie budowa domów na sprzedaż w Pruszkowie i okolicach.

Gminne linie autobusowe umożliwiają mieszkańcom całej wsi dojazd zarówno do Brwinowa i Miasta Pruszkowa.

  • Linia nr B4: Brwinów Rynek – Domaniew – Brwinów Rynek
  • Linia nr B5: Brwinów Rynek – Moszna – Domaniew – Pruszków Waryńskie
  • Linia nr B10: Moszna – Domaniew – Pruszków Waryńskiego – Parzniew św. Jerzego – Moszna Park Logistyczny 

Miejscowość Domaniew jest pokryta siecią telekomunikacyjną i posiada dostęp do sieci Internet o szybkości min. 6 Mbit/s do 20 Mbit/s. W latach 2012-2014 sołectwo Domaniew zostało skanalizowane.

Bardzo dobrą nowiną dla mnie i wielu mieszkańców był fakt, że 28 grudnia 2018 r. otworzyli świetlicę.   Mogę korzystać wraz z innymi mieszkańcami z różnych zajęć. Świetlica znajduje się pod adresem : Domaniew 22H. Wybudowano również nowoczesny plac zabaw.

 

Wszelkie informację, które chce odnaleźć oraz o wydarzeniach znajdę na stronie 

https://www.facebook.com/domaniew/ 

Domaniew posiada własną drużynę piłki nożnej, która od  2016 wygrywa między sołeckie rozgrywki w Gminie Brwinów. Zawsze można wybrać się na mecz w weekend i pokibicować Naszym:)

Patrząc w jak szybkim czasie wieś się rozwija, myślę, że warto kupić dom na sprzedaż w Pruszkowie i okolicy teraz za niższą cenę i później cieszyć się domem w ciekawej okolicy:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *